MATATATÚRA Nagymókusok

Kedves matematikát és természettudományokat tanító Kollégák!

A Vaszary János Általános Iskola meghirdeti a

XIII. BOLYONGÁSt

Természettudományok és matematika a természetben

2022. 09. 24-én

A versenyre 4 fős csapatokat várunk.

Egy csapat (ÖREG MÓKUSOK) csak hetedikes, csak nyolcadikos vagy vegyesen hetedikes és nyolcadikos tanulókból állhat.

Az értékelésnél nem vesszük figyelembe a csapatok összetételét.

Külön értékeljük a tatai és külön a többi iskolák csapatait.

Regisztráció: 900 – 1000  Tata, Eötvös József Gimnázium udvara

Verseny:      1000 – 1300  Eredményhirdetés: a regisztráció helyén 1330-kor

A fejetekben pihent agy, a tarisznyátokban papír, íróeszköz, enni- és innivaló legyen!

A feladatok a matematika, a természettudományi tantárgyakhoz, illetve Tata nevezetességeihez kapcsolódnak. Egyszerű logikai feladatok, rejtvények.

Az állomásokon az Eötvös József Gimnázium és a Református Gimnázium diákjai lesznek a segítőitek.

A regisztrációnál minden csapat térképet és útilaput kap.

A verseny menete:

Egy térkép segítségével tudtok eligazodni a verseny helyszínei közt. A térképet tartalmazó lap hátoldalára szöveggel is ráírtuk, melyik állomás hol található. Ha bármilyen problémátok akad, akkor forduljatok bátran a mozgó szervezőkhöz vagy az állomáson felügyelőkhöz.

Az első állomás az A állomás. Az állomások lehetnek fő- vagy mellékállomások.

A cél az, hogy a 10 főállomáson kapott feladatot oldjátok meg hiba nélkül (ugyanis az a győztes, aki több főfeladatot tud megoldani). Melyek a főfeladatok? Az A helyszínen csak főfeladat van. Ha az itt kapott feladatra helyes választ adtok, akkor újabb főfeladatot kaptok és így tovább. Ha a válaszotok nem jó, akkor mellékfeladatot kell megoldani. Ha erre a válaszotok helyes, vissza tudtok jutni a főágra. Annyiban izgalmas azonban a verseny, hogy a megoldásokról nem mondjuk meg, hogy helyesek-e, csak azt, melyik állomás számotokra a következő. Így nem fogjátok tudni, mikor vagytok főágon.

A vetélkedő 13 óráig tart. Ezután vissza kell térnetek a gimnázium udvarára, ahol az ÚTILAPUT le kell adnotok. Az eredményhirdetés 1330 órakor kezdődik.

A bolyongás egy része természetvédelmi terület, vigyázzatok a természeti és az épített környezetre!

Jelentkezési határidő: 2022. szeptember 19. hétfő

Kérjük elküldeni a következőket:

Az iskola neve, a csapattagok névsora, évfolyama.

A jelentkezni kizárólag e-mailben lehet: csalainejudit@gmail.com

avramcsev@vipmail.hu (Csalainé Csengődi Judit munkaközösség vezető)

A verseny ingyenes.

A határidő lejárta után nem fogadunk el nevezéseket!

Bolyongásra hívjuk a következő iskolákat:

Baj, Tardos, Neszmély, Dunaalmás, Szomód, Kocs, Tata: Református Gimnázium, Fazekas, Kőkúti, Színes, Talentum, Vaszary.

Várjuk a csapatok jelentkezését!

Eredményes bolyongást kívánunk!

Tata, 2022. szeptember 1.

tő

Maráz Lászlóné     Varga Edit     Csalainé Csengődi Judit
a verseny megálmodója intézményvezető    munkaközösség vezető