MATATATÚRA Kismókusok

Kedves matematikát és természettudományokat tanító Kollégák!

A Vaszary János Általános Iskola meghirdeti

XIII. BOLYONGÁSt

2022. 09. 17-ére.

A bolyongásra 4 fős csapatokat várunk. Nemcsak kis tudósokat, mindenkit, aki a friss levegőn, baráti társaságban bolyongva érdekes feladatokat szeretne megoldani.

MINIMÓKUSOK csapata = 4 negyedikes diák

KISMÓKUSOK csapata = 4 ötödikes vagy 4 hatodikos vagy vegyesen ötödikes és hatodikos diákokból tetszőleges arányban állhat.

Az értékelésnél nem vesszük figyelembe a csapatok összetételét.

Külön értékeljük a 4. és az 5-6. évfolyamot, valamint a tatai és a kistérségi iskolák csapatait.

A feladatok a matematika és természetismeret tantárgyakhoz, valamint Tata nevezetességeihez kapcsolódnak. Egyszerű logikai feladatok, rejtvények stb.

A fejetekben pihent agy, a tarisznyátokban papír, íróeszköz, enni- és innivaló legyen!

Helyszín:

A Szabadtéri Színpad környéke: Angolpark Erzsébet téri bejáratától a Török Mecsetig

Regisztráció:                                     900– 930 Tata SZABADTÉRI SZÍNPAD

Tájékoztatás:                                    930 – 945-ig

Az első mókusodú megkeresése:    9 45 - 1000-ig

Verseny:                                           1000 – 1200

Eredményhirdetés:                          1230 óra, a regisztráció helyszínén.

A csapatokat a mókusodúkban az odúőrök várják, ahol érdekes feladatokkal bírkóznak meg.

A regisztrációnál minden csapat térképet és útilaput kap.

A verseny menete:

A térkép segítségével tudtok eligazodni a mókusodúk helyszínei között. Ha bármilyen problémátok akad, akkor forduljatok bátran a mozgó szervezőkhöz, az odúőrökhöz, vagy menjetek vissza a regisztráció helyszínéhez.

A térképen bejelöltük a mókusodúk betűjelét és minden csapatnál színessel jelöltük az indulási odút. Ehhez az odúhoz minden csapatot elkísérnek az odúőrök. A mókusodúkban vaszarys NAGYMÓKUSOK segítik, irányítják a versenyzést.

Az első mókusodú után minden csapat a térképén bejelölt útvonalon és az Útilapun követi az odúk sorrendjét.

Az útilapun az odúőrök értékelik a feladatok megoldását.

1200 órakor a versenynek vége. Ezután vissza kell térnetek a regisztrációs helyhez, ahol az ÚTILAPUT a térképpel együtt a kijelölt helyen le kell adnotok.

A park természetvédelmi terület, vigyázzatok a természeti és az épített környezetre!

Jelentkezési határidő: 2022. szeptember 12. hétfő

Kérjük elküldeni a következőket:

Az iskola neve, a csapattagok névsora, évfolyama.

A jelentkezni kizárólag e-mailben lehet: (Csalainé Csengődi Judit munkaközösség vezető)

csalainejudit@gmail.com

A verseny ingyenes.

A határidő lejárta után nem fogadunk el nevezéseket!

Bolyongásra hívjuk a következő iskolákat:

Baj, Tardos, Neszmély, Dunaalmás, Szomód, Kocs, Tata: Fazekas, Jázmin, Kőkúti, Színes, Talentum, Vaszary.

Várjuk a csapatok jelentkezését, és nagyon eredményes bolyongást kívánunk: a vaszarys matematikát és természetismeretet tanító tanárok!

Tata, 2022. szeptember 1.

Maráz Lászlóné       Varga Edit    Csalainé Csengődi Judit
a verseny megálmodója    intézményvezető       munkaközösségvezető