Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy a 2024/25-ös tanévtől megváltozott a mindennapos testnevelés heti 2 órája kiváltásának lehetősége. Az alábbiakban az erre vonatkozó jogszabályt tesszük közzé.

Az Nkt. 27.§ (11) bekezdése 2024.szeptember 1-jétől az alábbiak szerint módosul:

„ (11) Az iskola a nappali rendszerű iskolai oktatásban , azokban az osztályokban és azokon a tanítási napokon, amelyeken közismereti oktatás folyik, megszervezi a mindennapos testnevelést legalább napi egy testnevelésóra keretében, amelyből legfeljebb heti két óra váltható ki a sportról szóló törvény szerinti igazolt sportolói jogviszonyban álló versenyző tanuló kérelme alapján - versenyengedély birtokában – a sportszervezet keretei között szervezett edzéslátogatás igazolásával, amennyiben a testnevelésórát közismereti tanóra nem előzi meg, vagy nem követi. ”

Tehát a mi iskolánkban csak az 5., a 6., a 7., vagy a 8. óráról mehet el a tanuló legfeljebb heti két alkalommal, ha nem követi közismereti tanóra a testnevelés órát.

Az igazolt sportolói jogviszonyban álló versenyző tanuló kérelmet nyújt be az iskola igazgatójának a délutáni két testnevelés óra kiváltására az egyesületi edzéslátogatás miatt. Ezt a kérelmet az osztályfőnökök szedik össze.  A kérelem tartalmazza a sportszervezet keretei között szervezett edzéslátogatás igazolását, valamint be kell mutatni a versenyengedélyt, amelyet az osztályfőnök lemásol.

A kérelem honlapunkról letölthető, illetve az osztályfőnököktől kérhető.

A 2024/25-ös tanévre már csak kizárólag a versenyengedéllyel rendelkező sportoló tanulók kaphatnak felmentést heti két testnevelésóra alól.

A kérelmet és a versenyengedély másolatát az osztályfőnök megőrzi, és a tanulók névsorát leadja az osztályban tanító testnevelőnek.

A tanulónak addig kell látogatni mind az 5 testnevelésórát, ameddig a szükséges és előírásoknak megfelelő kérelme elfogadásra nem kerül. Az elfogadott kérelemben rögzítjük a kiváltott testnevelésórát/órákat. Ezen/ezeken a tanuló a továbbiakban már nem vesz részt.

Ha a tanév közben a versenyengedély lejár és nem hosszabbítják meg, akkor a tanulónak automatikusan újra járnia kell a kiváltott órára/órákra. A megújított versenyengedélyt újra be kell bemutatni, hogy felmentést kaphasson a délutáni testnevelés óráról/órákról.

Köszönöm együttműködésüket!

Tisztelettel:                                                                     Varga Edit